Ogłoszenia o pracę - 6 zasad, które zmienią je w oferty nie do odrzucenia
Piszesz ogłoszenia, publikujesz je na wielu portalach i nikt na nie odpowiada? Wciąż zastanawiasz się, jak napisać ogłoszenie o pracę, by skutecznie przyciągnąć najlepszych kandydatów? Poznaj 6 zasad, które sprawią, że zwykłe ogłoszenie o pracę zmienisz w kuszącą ofertę nie do odrzucenia.
praca w medycynie, praca w ochronie zdrowia, human research, HR w branży medycznej,
170
post-template-default,single,single-post,postid-170,single-format-standard,bridge-core-2.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-24.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,elementor-default,elementor-kit-209,elementor-page elementor-page-170
swietne ogloszenie o prace

6 zasad, dzięki którym zmienisz swoje ogłoszenia o pracę w oferty nie do odrzucenia

Według szacunków Naczelnej Rady Lekarskiej i Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w Polsce brakuje 68 tysięcy lekarzy i aż 100 tysięcy pielęgniarek. Inne zawody w opiece zdrowotnej również nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony potencjalnych pracodawców. Z tego powodu, jeśli chcesz zatrudnić do swojej placówki najlepszego pracownika, który będzie profesjonalny, kompetentny i wpisze się w kulturę pracy danego miejsca, musisz wiedzieć, jak go czym zachęcić do odpowiedzi na ogłoszenie. Z tego tekstu dowiesz się, jak napisać ogłoszenia o pracę, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie idealnego pracownika. A wszystko mieści się w kilku prostych zasadach...

Jak napisać ogłoszenia o pracę? Poznaj 6 informacji, które muszą się w nich znaleźć!

1. Zarobki (czyli LEGENDARNE „widełki”) - ogłoszenia o pracę muszą je mieć!

Wbrew pozorom ten punkt jest ważniejszy nawet od lokalizacji. Za dobrą pracą ludzie są w stanie emigrować na inny kontynent czy do innego kraju. Przeprowadzka na drugi koniec Polski nie stanowi aż tak dużego poświęcenia, zwłaszcza jeśli rekompensuje to wyższa pensja. Moda na podawanie zarobków przyszła do nas z Wielkiej Brytanii i USA. 

To rozwiązanie ma wiele zalet:

 • pozwala odsiać kandydatów, którzy mają większe wymagania finansowe (i tak nie przyjęliby tej pracy, a my stracilibyśmy czas na rekrutację);
 • zachęca potencjalnych pracowników do aplikowania, bo podaje najważniejszą dla nich informację „na tacy”;
 • tworzy pozytywny wizerunek pracodawcy jako osoby, która troszczy się o dobro swoich pracowników (jest szczery, transparentny, szanuje ich czas);
 • pozwala zweryfikować wysokość stawki na rynku – jeśli zgłasza się mało kandydatów, może warto zaproponować więcej;
 • wyróżnia nas pozytywnie spośród konkurencji – to do Ciebie kandydaci zaaplikują najpierw
 • z drugiej strony wymusza na konkurencji podawanie stawek (dzięki czemu my możemy się o nich dowiedzieć).
 

Oczywiście, każdy kandydat do pracy będzie miał inne doświadczenie, przebyte kursy, staże, konferencje czy napisane prace naukowe. Dlatego warto podać widełki proponowanych zarobków i zaznaczyć, od czego zależy ostateczna kwota (np. od stażu pracy albo stopnia znajomości konkretnego języka).

2. Jakie warunki powinien spełniać kandydat/ka

W branży medycznej najważniejsze jest wykształcenie. Oczywiste jest, że np. lekarz powinien być po studiach medycznych, jednak nie w każdej pracy konieczna jest ukończona specjalizacja.

Niektóre placówki są gotowe zatrudnić lekarzy w trakcie specjalizacji, a nawet stażu. Jeśli w danym miejscu konieczna jest znajomość języka obcego, koniecznie o tym napisz i podaj wymagany poziom, np. B2.

3. JAK PISAĆ OGŁOSZENIA O PRACĘ? OBOWIĄZKI PRACOWNIKA

Placówki medyczne, szczególnie te prywatne, potrafią bardzo różnić się od siebie posiadanym sprzętem i rodzajem oferowanych usług. Zawczasu przygotuj kandydatów na to, czego mogą się spodziewać w nowej pracy.

4. Rodzaj umowy, a w przypadku prywatnej placówki – jak wygląda obłożenie pacjentami

Informacja o rodzaju umowy (działalność, umowa zlecenie, umowa o dzieło, umowa o pracę) zachęci do aplikowania osoby, którym odpowiada konkretna forma zatrudnienia. 

W opiece zdrowotnej normą staje się prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Wielu specjalistów przechodzi do prywatnej służby zdrowia ze względu na perspektywę wyższych zarobków.

Istnieje jednak obawa, czy przyszli pracownicy zdecydują się na proponowaną liczbę godzin, od których zależeć będzie ostateczna wysokość wypłaty.

To samo tyczy się także pacjentów – jak długo są w stanie czekać na wizytę u specjalisty. Może w innych placówkach czeka się krócej, więc skorzystają z ich usług.

Dlatego warto poinformować kandydata o tym, na jaki czas poumawiani są pacjenci – z dnia na dzień, czy na parę tygodni/miesięcy do przodu. 

5. Jak napisać dobre ogłoszenia o pracę? Powiedz, co jeszcze oferujesz!

Nie zawsze jesteśmy w stanie zaoferować wysokie stawki swoim pracownikom. W takim wypadku warto pomyśleć o korzyściach pozapłacowych.

Może do nich należeć pakiet socjalny: pakiet medyczny, kursy językowe, karnet na siłownię, ubezpieczenie. Jeśli te korzyści obejmą również rodzinę pracownika, będzie to dla niego oznaczało duże oszczędności i większy komfort, a co za tym idzie – mniejszą presję na szukanie miejsca pracy z wysoką pensją.

Do innych korzyści należy miejsce parkingowe na terenie placówki, służbowy samochód czy telefon. 

To również miejsce na poinformowanie o wielkości miejsca pracy – dla jednych osób małe miejsca pracy stanowią zaletę, inni preferują pracę w sieci o ugruntowanej pozycji na rynku.

Ostatnia, ale równie ważna jest lokalizacja. W serwisie Praca w Medycynie możemy umieścić naszą placówkę czy szpital na mapie. Dzięki temu kandydat będzie mógł znaleźć miejsce pracy w optymalnej dla siebie lokalizacji. 

6. Estetyka ogłoszenia o pracę

Bardzo ważne dla odbioru ogłoszenia przez odbiorcę jest jego estetyka. Wizualnie przedstawiona treść ogłoszenia ma duże znaczenie w czytelności, znalezieniu potrzebnych odbiorcy informacji, w krótkim czasie oraz buduje profesjonalizm firmy.

Dzisiejszy odbiorca jest atakowany na co dzień masą bodźców. Gdy szuka informacji, tak naprawdę od razu skanuje stronę, a nie czyta zawartość. Dopiero później przechodzi do treści, która zwróciła jego uwagę.

Jeśli zastanawiasz się, jak pisać skuteczne ogłoszenia o pracę, musisz wiedzieć, co buduje przejrzysty i profesjonalny wygląd ogłoszenia. Przed publikacją, warto zadbać m.in. o:

 • Profesjonalne logo
 • Pogrubione nagłówki i wyodrębnione sekcje (O firmie, wymagania, obowiązki, oferta, kontakt)
 • Czytelny opis
 • Możliwości kontaktu lub nadesłania CV
 • Wypunktowanie najważniejszych informacji
 • Dokładne umieszczenie znacznika na mapie (jeśli to możliwe)
 • Dodanie trzech najważniejszych hashtagów.
 
 
 

Wbrew pozorom, niewiele osób wie jak pisać ogłoszenie o pracę, by naprawdę zainteresować i przyciągnąć kandydatów. Jeszcze mniej przekuwa swoją wiedzę na praktykę.

Masz podobne problemy? Poszukujesz wsparcia i skutecznych rozwiązań? Stworzyliśmy dedykowany pakiet usług, dzięki którym znajdziesz idealnych pracowników do swojej placówki. Skontaktuj się z nami już teraz! 

1 Comment

Post A Comment